KBSL · 20. Hafta · 2024-2025 · 31 Ocak 2025 00:00
Botaş maçı 9 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 20 | 19 | 26 | 13 | 78 |
| Beşiktaş BOA | 18 | 17 | 22 | 12 | 69 |
| Botaş | Kategori | Beşiktaş BOA |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.5 sezon ort. 72.7 | Tempo | 72.5 sezon ort. 74.4 |
| Hücum | ||
106.9 sezon ort. 98.7 | 100 hücumda sayı | 95.7 sezon ort. 100.8 |
53.0% sezon ort. 46.8% | eFG% | 50.8% sezon ort. 49.2% |
14.6% sezon ort. 15.7% | Top kaybı oranı | 18.3% sezon ort. 16.2% |
27.3% sezon ort. 31.7% | Hücum ribaundu % | 27.8% sezon ort. 28.8% |
13.6% sezon ort. 20.8% | Serbest atış oranı | 10.9% sezon ort. 25.3% |
37.9% sezon ort. 35.6% | Üçlük payı | 26.6% sezon ort. 31.2% |
| Savunma | ||
95.7 sezon ort. 104.2 | 100 savunmada yenen sayı | 106.9 sezon ort. 99.1 |
50.8% sezon ort. 50.0% | Rakip eFG% | 53.0% sezon ort. 48.1% |
18.3% sezon ort. 15.7% | Zorlanan top kaybı | 14.6% sezon ort. 14.9% |
27.8% sezon ort. 27.7% | Rakip hücum ribaundu % | 27.3% sezon ort. 25.2% |
10.9% sezon ort. 29.0% | Rakip serbest atış oranı | 13.6% sezon ort. 22.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Lindsay Allen Botaş · 35 dk+9.8 PIR
- Elif Bayram Beşiktaş BOA · 38 dk+5.7 PIR
- Damiris Dantas Botaş · 37 dk+5.3 PIR
- Khadijiah Docia Andrea Cave Botaş · 37 dk+4.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Claudia Monica Cuic Botaş · 20 dk−10.6 PIR
- Pelin Gülçelik Beşiktaş BOA · 10 dk−5.2 PIR
- Özge Özışık Beşiktaş BOA · 10 dk−4.4 PIR
- Temitope Titilola Fagbenle Beşiktaş BOA · 37 dk−2.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Gülşah Duman Bıçakçı 250. maçına çıktı
- Elif Bayram 250 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 73.0 | 72.5 | 106.9 | 53.0% | 14.6% | 27.3% | 13.6% | 95.7 | 50.8% | 18.3% | 72.2% | 10.9% | +11.2 |
| Beşiktaş BOA | 72.1 | 72.5 | 95.7 | 50.8% | 18.3% | 27.8% | 10.9% | 106.9 | 53.0% | 14.6% | 72.7% | 13.6% | -11.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Beşiktaş BOA |
|---|---|---|
| 30/66 (%45.5) | Saha İçi Şut | 31/64 (%48.4) |
| 20/41 (%48.8) | 2 Sayı | 28/47 (%59.6) |
| 10/25 (%40.0) | 3 Sayı | 3/17 (%17.6) |
| 8/9 (%88.9) | Serbest Atış | 4/7 (%57.1) |
| 35 | Ribaund | 34 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 22 | Asist | 24 |
| 9 | Top Çalma | 7 |
| 0 | Blok | 3 |
| 12 | Top Kaybı | 15 |
| 17 | Faul | 14 |
| 185 | Verimlilik (PIR) | 172 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 18 karşılaşmada Botaş 8, Beşiktaş BOA 10 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 13.11.2024Beşiktaş BOA 94-67 Botaş
- 30.01.2025Botaş 78-69 Beşiktaş BOA
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

