KBSL · Playoff Final 3. Maç · 2024-2025 · 20 Nisan 2025 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Fenerbahçe Opet Çimsa ÇBK Mersin karşısında 1 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çimsa ÇBK Mersin | 22 | 24 | 15 | 17 | 78 |
| Fenerbahçe Opet | 22 | 23 | 17 | 17 | 79 |
| Çimsa ÇBK Mersin | Kategori | Fenerbahçe Opet |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.3 sezon ort. 72.9 | Tempo | 70.3 sezon ort. 74.1 |
| Hücum | ||
109.4 sezon ort. 109.6 | 100 hücumda sayı | 113.9 sezon ort. 115.4 |
54.0% sezon ort. 52.8% | eFG% | 61.5% sezon ort. 56.8% |
14.9% sezon ort. 15.6% | Top kaybı oranı | 16.6% sezon ort. 13.6% |
27.3% sezon ort. 31.9% | Hücum ribaundu % | 12.5% sezon ort. 28.3% |
19.0% sezon ort. 26.2% | Serbest atış oranı | 36.5% sezon ort. 17.9% |
39.7% sezon ort. 39.1% | Üçlük payı | 34.6% sezon ort. 30.7% |
| Savunma | ||
113.9 sezon ort. 96.5 | 100 savunmada yenen sayı | 109.4 sezon ort. 88.1 |
61.5% sezon ort. 48.7% | Rakip eFG% | 54.0% sezon ort. 46.1% |
16.6% sezon ort. 16.5% | Zorlanan top kaybı | 14.9% sezon ort. 19.9% |
12.5% sezon ort. 23.3% | Rakip hücum ribaundu % | 27.3% sezon ort. 23.8% |
36.5% sezon ort. 21.4% | Rakip serbest atış oranı | 19.0% sezon ort. 20.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Teaira McCovan Çimsa ÇBK Mersin · 31 dk+2.9 PIR
- Olcay Çakır Turgut Fenerbahçe Opet · 21 dk+1.5 PIR
- Marine Fauthoux Çimsa ÇBK Mersin · 37 dk+1.5 PIR
- Sinem Ataş Çimsa ÇBK Mersin · 16 dk+0.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Emma Meesseman Fenerbahçe Opet · 32 dk−11.6 PIR
- Bridget Elizabeth Carleton Çimsa ÇBK Mersin · 36 dk−7.2 PIR
- Nyara Sabally Fenerbahçe Opet · 21 dk−5.3 PIR
- Iliana Rupert Çimsa ÇBK Mersin · 39 dk−4.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Tilbe Şenyürek 250 asist barajını geçti
- Nyara Sabally 100 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çimsa ÇBK Mersin | 71.3 | 70.3 | 109.4 | 54.0% | 14.9% | 27.3% | 19.0% | 113.9 | 61.5% | 16.6% | 87.5% | 36.5% | -4.5 |
| Fenerbahçe Opet | 69.4 | 70.3 | 113.9 | 61.5% | 16.6% | 12.5% | 36.5% | 109.4 | 54.0% | 14.9% | 72.7% | 19.0% | +4.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çimsa ÇBK Mersin | Kategori | Fenerbahçe Opet |
|---|---|---|
| 30/63 (%47.6) | Saha İçi Şut | 28/52 (%53.8) |
| 22/38 (%57.9) | 2 Sayı | 20/34 (%58.8) |
| 8/25 (%32.0) | 3 Sayı | 8/18 (%44.4) |
| 10/12 (%83.3) | Serbest Atış | 15/19 (%78.9) |
| 30 | Ribaund | 27 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 3 |
| 21 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 24 | Asist | 23 |
| 8 | Top Çalma | 11 |
| 1 | Blok | 1 |
| 12 | Top Kaybı | 12 |
| 17 | Faul | 18 |
| 187 | Verimlilik (PIR) | 199 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 35 karşılaşmada Çimsa ÇBK Mersin 5, Fenerbahçe Opet 30 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-4
- 29.11.2024Fenerbahçe Opet 82-69 Çimsa ÇBK Mersin
- 21.02.2025Çimsa ÇBK Mersin 72-66 Fenerbahçe Opet
- 15.04.2025Fenerbahçe Opet 77-70 Çimsa ÇBK Mersin
- 17.04.2025Fenerbahçe Opet 85-54 Çimsa ÇBK Mersin
- 19.04.2025Çimsa ÇBK Mersin 78-79 Fenerbahçe Opet
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

