KBSL · Playoff Final 2. Maç · 2024-2025 · 18 Nisan 2025 00:00
Fenerbahçe Opet 3. çeyreği 26-9 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe Opet | 22 | 23 | 26 | 14 | 85 |
| Çimsa ÇBK Mersin | 21 | 15 | 9 | 9 | 54 |
| Fenerbahçe Opet | Kategori | Çimsa ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
68.2 sezon ort. 74.2 | Tempo | 68.2 sezon ort. 72.9 |
| Hücum | ||
124.1 sezon ort. 115.1 | 100 hücumda sayı | 79.5 sezon ort. 110.6 |
60.0% sezon ort. 56.8% | eFG% | 41.0% sezon ort. 53.2% |
14.0% sezon ort. 13.7% | Top kaybı oranı | 19.5% sezon ort. 15.4% |
38.5% sezon ort. 27.6% | Hücum ribaundu % | 11.4% sezon ort. 32.4% |
28.3% sezon ort. 18.1% | Serbest atış oranı | 36.0% sezon ort. 25.7% |
30.0% sezon ort. 30.8% | Üçlük payı | 36.0% sezon ort. 39.2% |
| Savunma | ||
79.5 sezon ort. 89.1 | 100 savunmada yenen sayı | 124.1 sezon ort. 96.1 |
41.0% sezon ort. 46.5% | Rakip eFG% | 60.0% sezon ort. 48.7% |
19.5% sezon ort. 19.8% | Zorlanan top kaybı | 14.0% sezon ort. 16.5% |
11.4% sezon ort. 24.3% | Rakip hücum ribaundu % | 38.5% sezon ort. 22.7% |
36.0% sezon ort. 19.8% | Rakip serbest atış oranı | 28.3% sezon ort. 21.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Emma Meesseman Fenerbahçe Opet · 34 dk+8.7 PIR
- Alperi Onar Fenerbahçe Opet · 14 dk+3.5 PIR
- Tilbe Şenyürek Fenerbahçe Opet · 20 dk+2.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Marine Johannes Çimsa ÇBK Mersin · 30 dk−15.2 PIR
- Ivon Anderson Çimsa ÇBK Mersin · 25 dk−12.7 PIR
- Pelin Bilgiç Çimsa ÇBK Mersin · 18 dk−10.3 PIR
- Kayla McBride Fenerbahçe Opet · 30 dk−8.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe Opet | 68.5 | 68.2 | 124.1 | 60.0% | 14.0% | 38.5% | 28.3% | 79.5 | 41.0% | 19.5% | 88.6% | 36.0% | +44.6 |
| Çimsa ÇBK Mersin | 67.9 | 68.2 | 79.5 | 41.0% | 19.5% | 11.4% | 36.0% | 124.1 | 60.0% | 14.0% | 61.5% | 28.3% | -44.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe Opet | Kategori | Çimsa ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 33/60 (%55.0) | Saha İçi Şut | 18/50 (%36.0) |
| 27/42 (%64.3) | 2 Sayı | 13/32 (%40.6) |
| 6/18 (%33.3) | 3 Sayı | 5/18 (%27.8) |
| 13/17 (%76.5) | Serbest Atış | 13/18 (%72.2) |
| 41 | Ribaund | 20 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 4 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 16 |
| 26 | Asist | 14 |
| 9 | Top Çalma | 3 |
| 0 | Blok | 2 |
| 11 | Top Kaybı | 14 |
| 16 | Faul | 16 |
| 235 | Verimlilik (PIR) | 85 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 34 karşılaşmada Fenerbahçe Opet 29, Çimsa ÇBK Mersin 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-1
- 29.11.2024Fenerbahçe Opet 82-69 Çimsa ÇBK Mersin
- 21.02.2025Çimsa ÇBK Mersin 72-66 Fenerbahçe Opet
- 15.04.2025Fenerbahçe Opet 77-70 Çimsa ÇBK Mersin
- 17.04.2025Fenerbahçe Opet 85-54 Çimsa ÇBK Mersin
- 19.04.2025Çimsa ÇBK Mersin 78-79 Fenerbahçe Opet
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

