KBSL · Playoff Final 1. Maç · 2024-2025 · 16 Nisan 2025 00:00
Fenerbahçe Opet maçı 7 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe Opet | 21 | 25 | 14 | 17 | 77 |
| Çimsa ÇBK Mersin | 20 | 17 | 15 | 18 | 70 |
| Fenerbahçe Opet | Kategori | Çimsa ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.0 sezon ort. 74.1 | Tempo | 70.0 sezon ort. 72.9 |
| Hücum | ||
111.5 sezon ort. 115.5 | 100 hücumda sayı | 98.5 sezon ort. 110.0 |
52.4% sezon ort. 57.1% | eFG% | 51.7% sezon ort. 52.9% |
14.8% sezon ort. 13.7% | Top kaybı oranı | 17.7% sezon ort. 15.5% |
35.3% sezon ort. 27.6% | Hücum ribaundu % | 22.2% sezon ort. 32.1% |
25.8% sezon ort. 18.2% | Serbest atış oranı | 27.6% sezon ort. 25.9% |
22.6% sezon ort. 31.1% | Üçlük payı | 39.7% sezon ort. 39.1% |
| Savunma | ||
98.5 sezon ort. 88.5 | 100 savunmada yenen sayı | 111.5 sezon ort. 96.6 |
51.7% sezon ort. 46.2% | Rakip eFG% | 52.4% sezon ort. 49.0% |
17.7% sezon ort. 19.8% | Zorlanan top kaybı | 14.8% sezon ort. 16.5% |
22.2% sezon ort. 24.0% | Rakip hücum ribaundu % | 35.3% sezon ort. 22.7% |
27.6% sezon ort. 20.0% | Rakip serbest atış oranı | 25.8% sezon ort. 21.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Emma Meesseman Fenerbahçe Opet · 37 dk+7.3 PIR
- Pelin Bilgiç Çimsa ÇBK Mersin · 25 dk+3.8 PIR
- Nyara Sabally Fenerbahçe Opet · 24 dk+2.4 PIR
- Tilbe Şenyürek Fenerbahçe Opet · 19 dk+2.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kayla McBride Fenerbahçe Opet · 38 dk−20.0 PIR
- Ivon Anderson Çimsa ÇBK Mersin · 33 dk−14.8 PIR
- Gabrielle Williams Fenerbahçe Opet · 23 dk−9.1 PIR
- Natasha Renee Howard Çimsa ÇBK Mersin · 36 dk−7.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Gabrielle Williams 50 top çalma barajını geçti
- Bridget Elizabeth Carleton 100 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe Opet | 69.0 | 70.0 | 111.5 | 52.4% | 14.8% | 35.3% | 25.8% | 98.5 | 51.7% | 17.7% | 77.8% | 27.6% | +13.0 |
| Çimsa ÇBK Mersin | 71.0 | 70.0 | 98.5 | 51.7% | 17.7% | 22.2% | 27.6% | 111.5 | 52.4% | 14.8% | 64.7% | 25.8% | -13.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe Opet | Kategori | Çimsa ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 29/62 (%46.8) | Saha İçi Şut | 25/58 (%43.1) |
| 22/48 (%45.8) | 2 Sayı | 15/35 (%42.9) |
| 7/14 (%50.0) | 3 Sayı | 10/23 (%43.5) |
| 12/16 (%75.0) | Serbest Atış | 10/16 (%62.5) |
| 40 | Ribaund | 30 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 24 | Asist | 17 |
| 6 | Top Çalma | 7 |
| 2 | Blok | 3 |
| 12 | Top Kaybı | 14 |
| 19 | Faul | 17 |
| 194 | Verimlilik (PIR) | 147 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 33 karşılaşmada Fenerbahçe Opet 28, Çimsa ÇBK Mersin 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-1
- 29.11.2024Fenerbahçe Opet 82-69 Çimsa ÇBK Mersin
- 21.02.2025Çimsa ÇBK Mersin 72-66 Fenerbahçe Opet
- 15.04.2025Fenerbahçe Opet 77-70 Çimsa ÇBK Mersin
- 17.04.2025Fenerbahçe Opet 85-54 Çimsa ÇBK Mersin
- 19.04.2025Çimsa ÇBK Mersin 78-79 Fenerbahçe Opet
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

