KBSL · 10. Hafta · 2018-2019 · 23 Aralık 2018 00:00
Fenerbahçe 4. çeyreği 21-3 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş | 12 | 28 | 18 | 3 | 61 |
| Fenerbahçe | 17 | 23 | 16 | 21 | 77 |
| Beşiktaş | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.9 sezon ort. 76.5 | Tempo | 69.9 sezon ort. 70.5 |
| Hücum | ||
87.7 sezon ort. 107.8 | 100 hücumda sayı | 109.6 sezon ort. 113.6 |
42.2% sezon ort. 50.2% | eFG% | 50.0% sezon ort. 54.9% |
17.4% sezon ort. 12.4% | Top kaybı oranı | 9.7% sezon ort. 15.0% |
13.5% sezon ort. 29.4% | Hücum ribaundu % | 31.6% sezon ort. 33.7% |
47.1% sezon ort. 22.5% | Serbest atış oranı | 17.4% sezon ort. 21.9% |
37.3% sezon ort. 35.7% | Üçlük payı | 42.0% sezon ort. 32.6% |
| Savunma | ||
109.6 sezon ort. 97.5 | 100 savunmada yenen sayı | 87.7 sezon ort. 89.1 |
50.0% sezon ort. 49.6% | Rakip eFG% | 42.2% sezon ort. 43.9% |
9.7% sezon ort. 18.4% | Zorlanan top kaybı | 17.4% sezon ort. 15.9% |
31.6% sezon ort. 26.7% | Rakip hücum ribaundu % | 13.5% sezon ort. 22.2% |
17.4% sezon ort. 21.7% | Rakip serbest atış oranı | 47.1% sezon ort. 19.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kia Niema Vaughn Fenerbahçe · 28 dk+5.1 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 36 dk+1.9 PIR
- Olivia Esther Jeanne Epoupa Beşiktaş · 32 dk+1.4 PIR
- Kelsey Michelle Mitchell Beşiktaş · 12 dk+0.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Evelyn Akhator Beşiktaş · 39 dk−17.0 PIR
- Bahar Çağlar Ökten Beşiktaş · 38 dk−11.5 PIR
- Esra Erden Atacan Beşiktaş · 27 dk−9.7 PIR
- Tuğçe Canıtez Fenerbahçe · 26 dk−5.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş | 69.6 | 69.9 | 87.7 | 42.2% | 17.4% | 13.5% | 47.1% | 109.6 | 50.0% | 9.7% | 68.4% | 17.4% | -21.9 |
| Fenerbahçe | 70.3 | 69.9 | 109.6 | 50.0% | 9.7% | 31.6% | 17.4% | 87.7 | 42.2% | 17.4% | 86.5% | 47.1% | +21.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 18/51 (%35.3) | Saha İçi Şut | 30/69 (%43.5) |
| 11/32 (%34.4) | 2 Sayı | 21/40 (%52.5) |
| 7/19 (%36.8) | 3 Sayı | 9/29 (%31.0) |
| 18/24 (%75.0) | Serbest Atış | 8/12 (%66.7) |
| 31 | Ribaund | 44 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 32 |
| 8 | Asist | 26 |
| 1 | Top Çalma | 5 |
| 3 | Blok | 3 |
| 13 | Top Kaybı | 8 |
| 13 | Faul | 24 |
| 52 | Verimlilik (PIR) | 104 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 8 karşılaşmada Beşiktaş 3, Fenerbahçe 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-4
- 22.12.2018Beşiktaş 61-77 Fenerbahçe
- 23.03.2019Fenerbahçe 68-57 Beşiktaş
- 16.04.2019Fenerbahçe 105-80 Beşiktaş
- 19.04.2019Beşiktaş 67-81 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

