KBSL · Playoff Çeyrek Final 2. Maç · 2024-2025 · 29 Mart 2025 00:00
Galatasaray Çağdaş Faktoring maçı 14 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 18 | 16 | 16 | 20 | 70 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 25 | 20 | 20 | 19 | 84 |
| Botaş | Kategori | Galatasaray Çağdaş Faktoring |
|---|---|---|
| Tempo | ||
65.7 sezon ort. 73.0 | Tempo | 65.7 sezon ort. 73.0 |
| Hücum | ||
104.9 sezon ort. 98.8 | 100 hücumda sayı | 130.0 sezon ort. 105.5 |
52.5% sezon ort. 46.8% | eFG% | 68.1% sezon ort. 52.8% |
8.3% sezon ort. 16.0% | Top kaybı oranı | 17.7% sezon ort. 16.5% |
17.1% sezon ort. 32.1% | Hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 29.4% |
21.3% sezon ort. 20.4% | Serbest atış oranı | 10.3% sezon ort. 24.1% |
36.1% sezon ort. 35.6% | Üçlük payı | 55.2% sezon ort. 34.5% |
| Savunma | ||
130.0 sezon ort. 102.8 | 100 savunmada yenen sayı | 104.9 sezon ort. 91.1 |
68.1% sezon ort. 49.3% | Rakip eFG% | 52.5% sezon ort. 42.9% |
17.7% sezon ort. 15.7% | Zorlanan top kaybı | 8.3% sezon ort. 15.9% |
33.3% sezon ort. 27.5% | Rakip hücum ribaundu % | 17.1% sezon ort. 28.2% |
10.3% sezon ort. 29.0% | Rakip serbest atış oranı | 21.3% sezon ort. 24.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ayşe Cora Yamaner Galatasaray Çağdaş Faktoring · 18 dk+10.2 PIR
- Julie Vanloo Galatasaray Çağdaş Faktoring · 23 dk+8.6 PIR
- Yueru Li Galatasaray Çağdaş Faktoring · 32 dk+6.7 PIR
- Rana Uçar Botaş · 16 dk+5.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Gülşah Duman Bıçakçı Botaş · 18 dk−11.1 PIR
- Khadijiah Docia Andrea Cave Botaş · 37 dk−6.5 PIR
- Derin Erdoğan Galatasaray Çağdaş Faktoring · 9 dk−5.5 PIR
- Cecilia Zandalasini Galatasaray Çağdaş Faktoring · 31 dk−4.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 66.7 | 65.7 | 104.9 | 52.5% | 8.3% | 17.1% | 21.3% | 130.0 | 68.1% | 17.7% | 66.7% | 10.3% | -25.0 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 64.6 | 65.7 | 130.0 | 68.1% | 17.7% | 33.3% | 10.3% | 104.9 | 52.5% | 8.3% | 82.9% | 21.3% | +25.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Galatasaray Çağdaş Faktoring |
|---|---|---|
| 28/61 (%45.9) | Saha İçi Şut | 32/58 (%55.2) |
| 20/39 (%51.3) | 2 Sayı | 17/26 (%65.4) |
| 8/22 (%36.4) | 3 Sayı | 15/32 (%46.9) |
| 6/13 (%46.2) | Serbest Atış | 5/6 (%83.3) |
| 24 | Ribaund | 38 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 18 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 14 | Asist | 26 |
| 4 | Top Çalma | 4 |
| 0 | Blok | 4 |
| 6 | Top Kaybı | 13 |
| 15 | Faul | 15 |
| 130 | Verimlilik (PIR) | 234 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 23 karşılaşmada Botaş 6, Galatasaray Çağdaş Faktoring 17 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-4
- 06.12.2024Botaş 67-73 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 28.02.2025Galatasaray Çağdaş Faktoring 80-67 Botaş
- 26.03.2025Galatasaray Çağdaş Faktoring 87-64 Botaş
- 28.03.2025Botaş 70-84 Galatasaray Çağdaş Faktoring
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

