KBSL · 25. Hafta · 2024-2025 · 9 Mart 2025 00:00
Botaş maçı 10 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 19 | 26 | 13 | 22 | 80 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 22 | 21 | 8 | 19 | 70 |
| Botaş | Kategori | İlkem Yapı Tarsus Spor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
80.0 sezon ort. 72.4 | Tempo | 80.0 sezon ort. 78.4 |
| Hücum | ||
97.8 sezon ort. 99.1 | 100 hücumda sayı | 89.6 sezon ort. 100.2 |
46.2% sezon ort. 47.1% | eFG% | 51.7% sezon ort. 49.2% |
17.0% sezon ort. 15.6% | Top kaybı oranı | 24.7% sezon ort. 17.8% |
38.3% sezon ort. 31.2% | Hücum ribaundu % | 23.3% sezon ort. 27.2% |
14.1% sezon ort. 20.8% | Serbest atış oranı | 24.1% sezon ort. 27.6% |
34.6% sezon ort. 35.7% | Üçlük payı | 36.2% sezon ort. 36.7% |
| Savunma | ||
89.6 sezon ort. 104.5 | 100 savunmada yenen sayı | 97.8 sezon ort. 111.4 |
51.7% sezon ort. 50.0% | Rakip eFG% | 46.2% sezon ort. 55.4% |
24.7% sezon ort. 15.4% | Zorlanan top kaybı | 17.0% sezon ort. 15.0% |
23.3% sezon ort. 27.8% | Rakip hücum ribaundu % | 38.3% sezon ort. 26.3% |
24.1% sezon ort. 28.4% | Rakip serbest atış oranı | 14.1% sezon ort. 27.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Khadijiah Docia Andrea Cave Botaş · 37 dk+10.1 PIR
- Hannah Louise Jump Botaş · 22 dk+9.2 PIR
- Nuran Tutsak İlkem Yapı Tarsus Spor · 8 dk+6.4 PIR
- Büşra Akgün İlkem Yapı Tarsus Spor · 40 dk+4.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Shyla Heal İlkem Yapı Tarsus Spor · 21 dk−4.2 PIR
- Nisa Yalçın İlkem Yapı Tarsus Spor · 9 dk−4.1 PIR
- Lindsay Allen Botaş · 29 dk−3.3 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Botaş · 26 dk−2.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 81.8 | 80.0 | 97.8 | 46.2% | 17.0% | 38.3% | 14.1% | 89.6 | 51.7% | 24.7% | 76.7% | 24.1% | +8.2 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 78.2 | 80.0 | 89.6 | 51.7% | 24.7% | 23.3% | 24.1% | 97.8 | 46.2% | 17.0% | 61.7% | 14.1% | -8.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | İlkem Yapı Tarsus Spor |
|---|---|---|
| 32/78 (%41.0) | Saha İçi Şut | 27/58 (%46.6) |
| 24/51 (%47.1) | 2 Sayı | 21/37 (%56.8) |
| 8/27 (%29.6) | 3 Sayı | 6/21 (%28.6) |
| 8/11 (%72.7) | Serbest Atış | 10/14 (%71.4) |
| 41 | Ribaund | 36 |
| 18 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 20 | Asist | 17 |
| 12 | Top Çalma | 6 |
| 3 | Blok | 2 |
| 17 | Top Kaybı | 21 |
| 15 | Faul | 15 |
| 183 | Verimlilik (PIR) | 149 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Botaş 2, İlkem Yapı Tarsus Spor 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 14.12.2024İlkem Yapı Tarsus Spor 83-81 Botaş
- 08.03.2025Botaş 80-70 İlkem Yapı Tarsus Spor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

