KBSL · 24. Hafta · 2024-2025 · 1 Mart 2025 00:00
Galatasaray Çağdaş Faktoring 4. çeyreği 21-9 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 21 | 20 | 18 | 21 | 80 |
| Botaş | 19 | 18 | 21 | 9 | 67 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.5 sezon ort. 72.7 | Tempo | 74.5 sezon ort. 72.6 |
| Hücum | ||
106.6 sezon ort. 106.3 | 100 hücumda sayı | 90.5 sezon ort. 99.4 |
53.2% sezon ort. 53.4% | eFG% | 45.0% sezon ort. 47.1% |
17.6% sezon ort. 16.5% | Top kaybı oranı | 21.2% sezon ort. 15.4% |
27.8% sezon ort. 29.6% | Hücum ribaundu % | 30.6% sezon ort. 31.6% |
25.4% sezon ort. 23.5% | Serbest atış oranı | 26.7% sezon ort. 20.2% |
36.5% sezon ort. 35.2% | Üçlük payı | 36.7% sezon ort. 35.6% |
| Savunma | ||
90.5 sezon ort. 91.6 | 100 savunmada yenen sayı | 106.6 sezon ort. 103.7 |
45.0% sezon ort. 43.2% | Rakip eFG% | 53.2% sezon ort. 49.9% |
21.2% sezon ort. 15.4% | Zorlanan top kaybı | 17.6% sezon ort. 15.7% |
30.6% sezon ort. 27.7% | Rakip hücum ribaundu % | 27.8% sezon ort. 27.7% |
26.7% sezon ort. 24.4% | Rakip serbest atış oranı | 25.4% sezon ort. 28.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Gülşah Duman Bıçakçı Botaş · 35 dk+19.1 PIR
- Meltem Yıldızhan Galatasaray Çağdaş Faktoring · 27 dk+8.6 PIR
- Yueru Li Galatasaray Çağdaş Faktoring · 34 dk+4.2 PIR
- Lindsay Allen Botaş · 34 dk+3.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Khadijiah Docia Andrea Cave Botaş · 30 dk−18.7 PIR
- Damiris Dantas Botaş · 30 dk−8.8 PIR
- Anete Steinberga Galatasaray Çağdaş Faktoring · 28 dk−6.2 PIR
- Ayşegül Günay Aladağ Galatasaray Çağdaş Faktoring · 18 dk−5.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 75.0 | 74.5 | 106.6 | 53.2% | 17.6% | 27.8% | 25.4% | 90.5 | 45.0% | 21.2% | 69.4% | 26.7% | +16.1 |
| Botaş | 74.0 | 74.5 | 90.5 | 45.0% | 21.2% | 30.6% | 26.7% | 106.6 | 53.2% | 17.6% | 72.2% | 25.4% | -16.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 30/63 (%47.6) | Saha İçi Şut | 23/60 (%38.3) |
| 23/40 (%57.5) | 2 Sayı | 15/38 (%39.5) |
| 7/23 (%30.4) | 3 Sayı | 8/22 (%36.4) |
| 13/16 (%81.3) | Serbest Atış | 13/16 (%81.3) |
| 35 | Ribaund | 37 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 27 | Asist | 15 |
| 11 | Top Çalma | 7 |
| 3 | Blok | 0 |
| 15 | Top Kaybı | 18 |
| 19 | Faul | 21 |
| 204 | Verimlilik (PIR) | 123 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 21 karşılaşmada Galatasaray Çağdaş Faktoring 15, Botaş 6 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-0
- 06.12.2024Botaş 67-73 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 28.02.2025Galatasaray Çağdaş Faktoring 80-67 Botaş
- 26.03.2025Galatasaray Çağdaş Faktoring 87-64 Botaş
- 28.03.2025Botaş 70-84 Galatasaray Çağdaş Faktoring
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

