KBSL · Playoff Çeyrek Final 1. Maç · 2024-2025 · 27 Mart 2025 00:00
Galatasaray Çağdaş Faktoring ilk çeyreği 26-13 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 26 | 20 | 20 | 21 | 87 |
| Botaş | 13 | 19 | 14 | 18 | 64 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.7 sezon ort. 72.7 | Tempo | 73.7 sezon ort. 72.7 |
| Hücum | ||
118.4 sezon ort. 105.9 | 100 hücumda sayı | 86.6 sezon ort. 99.6 |
56.2% sezon ort. 53.3% | eFG% | 34.2% sezon ort. 47.5% |
16.2% sezon ort. 16.5% | Top kaybı oranı | 18.2% sezon ort. 15.6% |
37.1% sezon ort. 29.2% | Hücum ribaundu % | 35.0% sezon ort. 31.4% |
26.2% sezon ort. 23.5% | Serbest atış oranı | 45.0% sezon ort. 19.5% |
43.1% sezon ort. 34.9% | Üçlük payı | 23.3% sezon ort. 36.1% |
| Savunma | ||
86.6 sezon ort. 91.8 | 100 savunmada yenen sayı | 118.4 sezon ort. 103.2 |
34.2% sezon ort. 43.6% | Rakip eFG% | 56.2% sezon ort. 49.8% |
18.2% sezon ort. 15.5% | Zorlanan top kaybı | 16.2% sezon ort. 15.8% |
35.0% sezon ort. 27.5% | Rakip hücum ribaundu % | 37.1% sezon ort. 27.3% |
45.0% sezon ort. 23.7% | Rakip serbest atış oranı | 26.2% sezon ort. 28.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Anete Steinberga Galatasaray Çağdaş Faktoring · 33 dk+8.4 PIR
- Rana Uçar Botaş · 20 dk+7.8 PIR
- Cecilia Zandalasini Galatasaray Çağdaş Faktoring · 17 dk+6.1 PIR
- Gökşen Fitik Galatasaray Çağdaş Faktoring · 13 dk+4.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Claudia Monica Cuic Botaş · 13 dk−6.0 PIR
- Khadijiah Docia Andrea Cave Botaş · 36 dk−4.1 PIR
- Lindsay Allen Botaş · 28 dk−3.8 PIR
- Derin Erdoğan Galatasaray Çağdaş Faktoring · 18 dk−3.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Meltem Yıldızhan 1.000 sayı barajını geçti
- Julie Vanloo 500 asist barajını geçti
- Khadijiah Docia Andrea Cave 50. maçına çıktı
- Khadijiah Docia Andrea Cave 50 blok barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 73.5 | 73.7 | 118.4 | 56.2% | 16.2% | 37.1% | 26.2% | 86.6 | 34.2% | 18.2% | 65.0% | 45.0% | +31.8 |
| Botaş | 73.9 | 73.7 | 86.6 | 34.2% | 18.2% | 35.0% | 45.0% | 118.4 | 56.2% | 16.2% | 62.9% | 26.2% | -31.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 31/65 (%47.7) | Saha İçi Şut | 20/60 (%33.3) |
| 20/37 (%54.1) | 2 Sayı | 19/46 (%41.3) |
| 11/28 (%39.3) | 3 Sayı | 1/14 (%7.1) |
| 14/17 (%82.4) | Serbest Atış | 23/27 (%85.2) |
| 39 | Ribaund | 36 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 25 | Asist | 6 |
| 10 | Top Çalma | 8 |
| 4 | Blok | 2 |
| 14 | Top Kaybı | 16 |
| 24 | Faul | 21 |
| 228 | Verimlilik (PIR) | 103 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 22 karşılaşmada Galatasaray Çağdaş Faktoring 16, Botaş 6 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-0
- 06.12.2024Botaş 67-73 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 28.02.2025Galatasaray Çağdaş Faktoring 80-67 Botaş
- 26.03.2025Galatasaray Çağdaş Faktoring 87-64 Botaş
- 28.03.2025Botaş 70-84 Galatasaray Çağdaş Faktoring
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

