KBSL · 16. Hafta · 2023-2024 · 22 Aralık 2023 00:00
Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor ilk yarıyı 35-38 geride kapattı, ikinci yarıyı 34-27 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | 20 | 15 | 14 | 20 | 69 |
| OGM Ormanspor | 20 | 18 | 16 | 11 | 65 |
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.1 sezon ort. 79.6 | Tempo | 78.1 sezon ort. 77.2 |
| Hücum | ||
90.3 sezon ort. 104.6 | 100 hücumda sayı | 81.6 sezon ort. 103.7 |
38.5% sezon ort. 49.0% | eFG% | 37.7% sezon ort. 50.3% |
14.5% sezon ort. 14.5% | Top kaybı oranı | 20.3% sezon ort. 15.9% |
28.3% sezon ort. 28.0% | Hücum ribaundu % | 30.4% sezon ort. 31.4% |
40.0% sezon ort. 30.3% | Serbest atış oranı | 33.8% sezon ort. 22.3% |
30.8% sezon ort. 33.5% | Üçlük payı | 33.8% sezon ort. 31.0% |
| Savunma | ||
81.6 sezon ort. 98.3 | 100 savunmada yenen sayı | 90.3 sezon ort. 101.0 |
37.7% sezon ort. 48.3% | Rakip eFG% | 38.5% sezon ort. 48.9% |
20.3% sezon ort. 16.1% | Zorlanan top kaybı | 14.5% sezon ort. 14.4% |
30.4% sezon ort. 24.8% | Rakip hücum ribaundu % | 28.3% sezon ort. 24.8% |
33.8% sezon ort. 25.2% | Rakip serbest atış oranı | 40.0% sezon ort. 25.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Michaela Nne Onyenwere OGM Ormanspor · 21 dk+7.8 PIR
- Esra Ural OGM Ormanspor · 31 dk+3.4 PIR
- Alesia Kaorie Sutton OGM Ormanspor · 38 dk+2.6 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 33 dk+0.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Gökşen Fitik OGM Ormanspor · 29 dk−15.5 PIR
- Damiris Dantas OGM Ormanspor · 36 dk−11.9 PIR
- Aleksandra Katanic OGM Ormanspor · 30 dk−9.8 PIR
- Khaalia Hillsman Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 33 dk−8.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Damiris Dantas 100 ribaund barajını geçti
- Ferda Yıldız 100 asist barajını geçti
- Khaalia Hillsman 25 blok barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | 76.4 | 78.1 | 90.3 | 38.5% | 14.5% | 28.3% | 40.0% | 81.6 | 37.7% | 20.3% | 69.6% | 33.8% | +8.7 |
| OGM Ormanspor | 79.7 | 78.1 | 81.6 | 37.7% | 20.3% | 30.4% | 33.8% | 90.3 | 38.5% | 14.5% | 71.7% | 40.0% | -8.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| 23/65 (%35.4) | Saha İçi Şut | 22/65 (%33.8) |
| 19/45 (%42.2) | 2 Sayı | 17/43 (%39.5) |
| 4/20 (%20.0) | 3 Sayı | 5/22 (%22.7) |
| 19/26 (%73.1) | Serbest Atış | 16/22 (%72.7) |
| 45 | Ribaund | 47 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 32 | Savunma Ribaundu | 33 |
| 20 | Asist | 13 |
| 11 | Top Çalma | 9 |
| 2 | Blok | 2 |
| 13 | Top Kaybı | 19 |
| 19 | Faul | 22 |
| 159 | Verimlilik (PIR) | 135 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 9 karşılaşmada Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 2, OGM Ormanspor 7 galibiyet aldı.
- 2023-2024 · OGM Ormanspor 82-78 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
- 2021-2022 · Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 65-86 OGM Ormanspor
- 2021-2022 · OGM Ormanspor 94-57 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
- 2020-2021 · OGM Ormanspor 107-68 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
- 2020-2021 · Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 91-89 OGM Ormanspor


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 13.09.2023OGM Ormanspor 82-78 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
- 21.12.2023Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 69-65 OGM Ormanspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

