KBSL · 29. Hafta · 2023-2024 · 16 Mart 2024 00:00

113 - 104

Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 1. çeyreği 25-13 kazanarak farkı açtı. Çankaya Üniversitesi ikinci yarıda 69-63 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | 25 | 25 | 37 | 26 | 113 |
| Çankaya Üniversitesi | 13 | 22 | 31 | 38 | 104 |
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
90.7 sezon ort. 79.2 | Tempo | 90.7 sezon ort. 82.8 |
| Hücum | ||
125.4 sezon ort. 103.3 | 100 hücumda sayı | 113.9 sezon ort. 98.9 |
62.9% sezon ort. 48.1% | eFG% | 56.1% sezon ort. 48.3% |
13.7% sezon ort. 14.5% | Top kaybı oranı | 12.1% sezon ort. 15.5% |
32.4% sezon ort. 27.9% | Hücum ribaundu % | 19.5% sezon ort. 23.3% |
8.2% sezon ort. 31.5% | Serbest atış oranı | 14.6% sezon ort. 28.4% |
32.9% sezon ort. 33.5% | Üçlük payı | 34.1% sezon ort. 34.7% |
| Savunma | ||
113.9 sezon ort. 97.1 | 100 savunmada yenen sayı | 125.4 sezon ort. 111.3 |
56.1% sezon ort. 47.6% | Rakip eFG% | 62.9% sezon ort. 52.4% |
12.1% sezon ort. 16.4% | Zorlanan top kaybı | 13.7% sezon ort. 15.1% |
19.5% sezon ort. 25.2% | Rakip hücum ribaundu % | 32.4% sezon ort. 36.9% |
14.6% sezon ort. 25.9% | Rakip serbest atış oranı | 8.2% sezon ort. 24.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sierra Lashe Calhoun Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 19 dk+18.1 PIR
- Gergana Ivanova Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 25 dk+18.1 PIR
- Shatori Monuque Walker Çankaya Üniversitesi · 37 dk+11.5 PIR
- Nathalie Esie Marie Fontaine Çankaya Üniversitesi · 35 dk+11.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Brooke Michelle Mc Carty-Williams Çankaya Üniversitesi · 35 dk−5.5 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 22 dk−3.2 PIR
- Ezgi Manlacı Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 14 dk−1.7 PIR
- Tuğba Oral Çankaya Üniversitesi · 18 dk−1.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Ferda Yıldız 250 ribaund barajını geçti
- Ayşe Cora Yamaner 2.500 sayı barajını geçti
- Melike Yalçınkaya 50 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | 90.1 | 90.7 | 125.4 | 62.9% | 13.7% | 32.4% | 8.2% | 113.9 | 56.1% | 12.1% | 80.5% | 14.6% | +11.5 |
| Çankaya Üniversitesi | 91.3 | 90.7 | 113.9 | 56.1% | 12.1% | 19.5% | 14.6% | 125.4 | 62.9% | 13.7% | 67.6% | 8.2% | -11.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| 48/85 (%56.5) | Saha İçi Şut | 41/82 (%50.0) |
| 37/57 (%64.9) | 2 Sayı | 31/54 (%57.4) |
| 11/28 (%39.3) | 3 Sayı | 10/28 (%35.7) |
| 6/7 (%85.7) | Serbest Atış | 12/12 (%100.0) |
| 45 | Ribaund | 33 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 33 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 37 | Asist | 28 |
| 7 | Top Çalma | 10 |
| 3 | Blok | 0 |
| 14 | Top Kaybı | 12 |
| 18 | Faul | 6 |
| 302 | Verimlilik (PIR) | 243 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 3, Çankaya Üniversitesi 3 galibiyet aldı.
- 2023-2024 · Çankaya Üniversitesi 96-92 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
- 2021-2022 · Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 82-79 Çankaya Üniversitesi
- 2021-2022 · Çankaya Üniversitesi 75-93 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
- 2020-2021 · Çankaya Üniversitesi 86-64 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
- 2020-2021 · Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 64-72 Çankaya Üniversitesi


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 07.12.2023Çankaya Üniversitesi 96-92 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
- 15.03.2024Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 113-104 Çankaya Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.